خانه / آخرین خبرها / کسب رتبه چهارم کشوری در امور تسهیلات به واحدهای صنعتی توسط گیلان

کسب رتبه چهارم کشوری در امور تسهیلات به واحدهای صنعتی توسط گیلان

گیل نگاه/لیلا پاکیزه: صبح امروز (دوشنبه ۲۰شهریور) آئین معارفه محمد آراسته به عنوان سرپرست سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گیلان با حضور غلامرضا مودب شعار مشاور وزیر صنعت،معدن و تجارت، آرش فرزام صفت مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان، فرهمند علیپور مشاور اقتصادی استاندار گیلان و مدیران ادارات و نهادهای اقتصادی استان برگزار شد. (گزارش تصویری)

در ابتدای این مراسم فرهمند علی پور مشاور اقتصادی استاندار گیلان، انتصاب آراسته را به فال نیک گرفت و اذعان داشت: حوزه صنعت، معدن و تجارت استان گیلان طی دو سه سال اخیر با رفع موانع رتبه خوبی را در سطح کشور از آن خود نموده است.

مشاور استاندار در حوزه صنعت با اشاره به کسب رتبه چهارم کشوری در امور تسهیلات به واحدهای صنعتی توسط صنعت و معدن و تجارت گیلان تصریح کرد: استان گیلان از پتانسیل خوبی در حوزه صنعت از گذشته با فعالیت در حوزه نساجی و اکنون در حوزه صنعت سلولزی برخوردار بوده است .

وی با تاکید بر آمار بالای فارغ التحصیلان دانشگاهی استان افزود: امروز با تلاش مسئولین درصدد هستیم تا بیکاری را در استان به حداقل ممکن کاهش دهیم.

هادی تیزهوش تابان، رئیس اتاق بازرگانی گیلان نیز با اشاره به رکود کشور در حوزه صنعت اذعان داشت: باتوجه به قابلیت اجرایی بحث تراکنش بانکی مصوبه مجلس در سال ۹۵، متاسفانه در نحوه استفاده از این قانون سو استفاده هایی شده است. وی در ادامه ضمن اظهار خرسندی از انتصاب مهندس آراسته به عنوان رئیس سازمان خواستار ورود فعالان اقتصادی پیرامون موضوع تراکنش بانکی شد.

آرش فرزام صفت،مدیرکل امور هماهنگی و افتصادی استانداری گیلان نیز در این مراسم، با اشاره به سوابق ارزنده مهندس آراسته گفت: سال اقتصاد مقاومتی بر پایه تولید درون زا و صادرات که بخش مهم اقتصاد مقاومتی است نامگذاری شد که ریشه هر دو پایه فوق در سازمان صنعت، معدن و تجارت نهفته است.

فرزام صفت با تاکید بر توجه ویژه دولت در بحث اشتغال و تولید و صادرات یادآور شد: امید است مدیران استان به عنوان کارگزارهای نظام بتوانندنقشه راه وزارتخانه را به نحو احسن اجرا نمایند.

وی با اشاره به جایگاه ارزنده صنعت استان تصریح کرد: هرچند گیلان به لحاظ جایگاه صنعتی رتبه سیزدهم را دارد اما در جذب تسهیلات توانست جز ۵ استان برتر کشور باشد.

در ادامه، غلامرضا مودب شعار مشاور وزیر با تاکید بر توانمندی و وجود نیروهای متخصص در گیلان گفت: شاید صنعت استان وضعیت مطلوبی نداشته باشد اما مدیران باید با وجود پتانسیل بالقوه موجود دراستان از این فرصت ها به نحو احسن استفاده نمایند.

مشاور وزیر صنعت معدن وتجارت اذعان داشت: با بررسی فرآیند اقدامات گذشته و برنامه ریزی های جدید و همچنین با تعامل مدیران صنعت معدن و تجارت باید زمینه تولید باکیفیت با هدف اشتغال را فراهم کرد.

محمد آراسته ، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز عملکرد شایسته این سازمان را مرهون زحمات تک تک همکاران دانست و گفت: توقع من از همه همکارانم این است که باتوکل خدا و با پشتکار بیش از پیش و به امید ساختن روزها و آینده ای بهتر در راستای ارتقا جایگاه صنعت، معدن و تجارت گیلان تلاش نمایند.

سرپرست صنعت معدن و تجارت گیلان با تاکید بر شرایط حاد صنایع کشور تصریح کرد: با ارائه تسهیلات سعی شده تا کمک های قابل توجه ای در رفع موانع تولید داشته باشیم.

وی افزود: سال گذشته ۴۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای ارائه تسهیلات به واحدهای صنعتی تخصیص یافت و این در حالی است که امسال این مبلغ به هزار میلیارد تومان رسید و از ۱۰۰۰ میلیارد تومان ۷۰۰ میلیارد تومان برای طرح های نو و ۳۰۰ میلیارد تومان برای طرحهای نوسازی و بهسازی اختصاص یافته است.

وی در خصوص وضعیت طرح های صنعتی استان گفت: ۲۹۵۰ مجوز طرح صنعتی در سطح استان صادر شده  است که از این تعداد ۱۱۹۳ واحد پیشرفت طرح دارند.

گفتنی است در مراسم امروز، علی منتظری مدیرکل سابق این سازمان که به دلیل بروز برخی مشکلات از این سمت برکنار شد در این جلسه حضور نداشت.

محمد آراسته امامزاده هاشمی، پیش از این رییس اداره طرح و برنامه سازمان صنعت ، معدن و تجارت گیلان بود.

(۰)(۰)

نوشته کسب رتبه چهارم کشوری در امور تسهیلات به واحدهای صنعتی توسط گیلان اولین بار در پایگاه خبری گیل نگاه پدیدار شد.

درباره alfa

حتما ببینید

توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان انجام دهند

گیل نگاه: رئیس پلیس راهور ناجا از توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان انجام دهند. به گزارش ایسنا، سردار مهری با اشاره به بازگشت مسافران تابستانی ضمن توصیه با رانندگان برای رعایت سرعت مطمئنه، گفت: ماموران پلیس دستور دارند با تخلفات حادثه ساز سرعت و سبقت غیرمجاز برخورد جدی داشته باشند و خودروها را […]

نوشته توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان انجام دهند اولین بار در پایگاه خبری گیل نگاه پدیدار شد.