خانه / رپورتاژ / ویلچر های خود راننده به زودی در بیمارستان ها و فرودگاه ها

ویلچر های خود راننده به زودی در بیمارستان ها و فرودگاه ها

مجله دکوراسیون داخلی منزل : یکی از جدیدترین وسایلی که در تابستان ۲۰۱۷ رونمایی شد ویلچر های خود راننده هستند که به صورت آزمایشی یکی در بیمارستانی در سنگاپور و دیگری در یک فرودگاه در ژاپن مورد استفاده قرار گرفته اند.

ویلچر خود راننده
ویلچر خود راننده

یک مدل از این نوع ویلچر ها توسط اتحادیه تحقیقات و فناوری MIT سنگاپور که مخفف آن SMART می شود طراحی و عرضه شده است. دنیل روس مدیر تحقیقات کامپیوتری هوش مصنوعی و آزمایش هوش مصنوعی در سنگاپور می گوید که حدود یک سال و نیم برای توسعه ی این صندلی ها زمان صرف شده است، ما می خواهیم که حرکت برای افرادی که نمی توانند راه بروند آسان تر شود، شش چرخ حرکت این صندلی ها را در جهات مختلف تنظیم می کنند.

یکی دیگر از مدل های ویلچر خود راننده که اخیرا در فرودگاه هاندا در توکیو، مورد استفاده قرار گرفته توسط پاناسونیک و ویل با تکنولوژی پیشرفته ساخته شده و در حال حاضر در بازار ژاپن و ایالات متحده عرضه می شود.

پاناسونیک قصد دارد آزمایشات فنی WHILL NEXT را در سال جاری را انجام دهد. WHILL NEXT مانند ویلچر های SMART از سنسورهایی برای شناسایی موانع نزدیک استفاده کرده و آن ها را توسط اپلیکیشن به گوشی هوشمند افراد منتقل می کند.

تیم SMART قصد دارد تا از این ویلچر ها علاوه بر بیمارستان و فرودگاه در دفتر کار، زمین گلف و پارکینگ هم استفاده کند.

هنوز قیمت نهایی این ویلچر های خود راننده اعلام نشده اما امیدواریم قیمت آن ها به گونه ای باشد که به زودی از رده خارج نشوند.

منبع : درب ضد سرقت ترکیه

نوشته ویلچر های خود راننده به زودی در بیمارستان ها و فرودگاه ها اولین بار در مجله سلامت پدیدار شد.

درباره alfa

حتما ببینید

متن موزیک دیوانگی پیام شاهوش

متن موزیک دیوانگی پیام شاهوش Lyrics New Song By : Payam Shahvash Divanegi متن موزیک شنیدنی دیوانگی پیام شاهوش دیوانگیها گر چه دائم دردسر دارند دیوانه ها از حاله هم اما خبر دارندآیینه بانو تجربه این را نشان داده وقتی دعاها واقعی باشند اثر دارند تنها تو که باشی کنار من دلم قرص است اصلا […]

نوشته متن موزیک دیوانگی پیام شاهوش اولین بار در تکست آهنگ | متن موزیک پدیدار شد.

نوشته متن موزیک دیوانگی پیام شاهوش اولین بار در مای موزیک | دانلود آهنگ. پدیدار شد.