خانه / آخرین خبرها / مهدی رحمتی و علیرضا منصوریان از میناوند شکایت می‌کنند/اظهارات مجری «من و شما» پس از حاشیه‌های حضور میناوند/فیلم

مهدی رحمتی و علیرضا منصوریان از میناوند شکایت می‌کنند/اظهارات مجری «من و شما» پس از حاشیه‌های حضور میناوند/فیلم

گیل نگاه:اظهارات مهرداد میناوند علیه منصوریان و مهدی رحمتی برایش دردسرساز شد.

بعد از این که مهرداد میناوند در یک برنامه تلویزیونی، به شوخی درباره علی منصوریان از واژه «شیشعلی» و برای مهدی رحمتی از واژه «پنگوئن» استفاده کرد باشگاه استقلال اعلام کرد به نیابت از این دو، علیه مهرداد میناوند شکایتی را تنظیم می‌کند.

هرچند  حرف‌های او خطاب به منصوریان جنبه شوخی داشت اما وقتی تاکید کرد که هم‌تیمی سابقش در تیم ملی به درد مربیگری نمی‌خورد، خشم هواداران استقلال و البته سرمربی آبی‌ها را برای خود خرید.

منصوریان در این ارتباط گفته است : قطعا از آقای میناوند و مجری آن برنامه شکایت قضایی خواهم کرد.

میناوند و منصوریان دوستان قدیمی و اعضای نسل ۹۸ فوتبال ایران هستند که رابطه خوبی با یکدیگر داشته‌اند. اما با توجه به حرف‌های مدافع چپ سابق پرسپولیس، حالا جبهه تندی بین این دو تشکیل شده است. در روزهای گذشته، مهدی پاشازاده دیگر عضو تیم ملی ۹۸ که سابقه استقلالی دارد نیز متنی تند علیه میناوند منتشر کرده و بابت حرف‌هایش به او به شدت خرده گرفته است. میناوند نیز اگرچه از کار خود پشیمان به نظر می‌رسد، اما فعلا در صفحه شخصی در اینستاگرام که مورد هجوم هواداران استقلال قرار گرفته از موضع خود کوتاه نیامده است.

اظهارات مجری «من و شما»:از دل استقلالی ها در می آوریم

ظاهرا بازخوردهای زیاد این ماجرا باعث ناراحتی استقلالی‌ها شده و آنها احتمال می‌دهند که در صورت برخورد نکردن با این مساله، شاهد اتفاقات مشابهی باشند.

آرش ظلی‌پور ـ مجری برنامه «من و شما» ـ درباره حاشیه‌های روز جمعه این برنامه که به حضور مهرداد میناوند اختصاص داشت، اظهار کرد: قطعا به دنبال این هستیم در برنامه بعد ویژه برنامه‌ای را به پاس احترام و حرمت تیم استقلال داشته باشیم.

این مجری تلویزیون در گفت‌وگویی با ایسنا با ابراز تاسف از حاشیه‌های پیش آمده در برنامه زنده من و شما، اظهار کرد: استقلالی‌ها تا روز جمعه منتظر باشند برنامه را به نقطه‌ای می‌رسانیم که احترامشان محفوظ بماند.

او گفت: در برنامه جمعه آینده «من و شما» درصدد هستیم برنامه‌ای را با حضور اهالی استقلال تدارک بینیم و به دنبال این هستیم اتفاقی بیفتد که احترام و حرمت استقلالی‌ها و هوادارانشان حفظ شود.

به گزارش ایسنا، برنامه «من و شما» روزهای جمعه از شبکه شما با اجرای آرش ظلی‌پور به روی آنتن می‌رود. این برنامه در قسمت گذشته با دعوت از مهرداد میناوند حاشیه‌هایی را به همراه داشت که موجب دلخوری اهالی تیم استقلال شده است.

در بخشی از این برنامه مجری، آرش ظلی‌پور از مهرداد میناوند می‌خواهد تا نظرش را درباره تصاویر افرادی که در مانیتور می‌بیند بگوید. نظرات میناوند درباره برخی چهره‌ها و به کار بردن برخی تعابیر درباره بازیکنان تیم استقلال، این روزها با انتقادهای گسترده‌ای همراه بوده است.

من وشما به تهیه‌کنندگی قندی هر هفته جمعه‌ها به روی آنتن می‌رود. این برنامه که فضای مفرحی دارد، هر هفته با حضور هنرمندان و بازیگران و خوانندگان و همچنین با حضور ورزشکاران و … به روی آنتن می‌رود. از جمله مهمان هایی که تا به حال به برنامه من و شما آمده‌اند می‌توان از: مجید مظفری، سروش صحت، امیرحسین رستمی، سیاوش خیرابی، امیر علی و البرز نبویان ، بهنام بانی، آتیلا پسیانی ، سید محمد موسوی، سام نوری، مجید نورزی، درسا بختیاری، حمید گودرزی، علیرضا خمسه، میثم ابراهیمی، هنگامه قاضیانی، الیکا عبدالرزاقی، امین زندگانی، میلاد بابایی و حامد بهداد نام برد. مهرداد میناوند آخرین میهمان این برنامه بود.

نقدی بر اظهارات میناوند در برنامه تلویزیونی

ورزش سه در این ارتباط نوشت:مهرداد میناوند با اظهارات نسنجیده خود در یک برنامه تلویزیونی موجی جدید از دو قطبی های سرخ و آبی را در اینستاگرام ایجاد کرده است.

جوان محجوبی که در سال ۷۵ صحنه شکرگذاری‌اش پس از باز کردن دروازه تایلند در جام ملت‌ها یک پای تیتراژ‌های برنامه‌های ورزشی شده بود و تلویزیون دائم بر روی قاری قرآن بودن او و علیرضا منصوریان مانور می‌داد امروز بدون آنکه به دنبال یافتن جایگاهی جدی در فوتبال ایران باشد، سوژه فحاشی‌ها و کری‌خوانی‌های هواداران سرخابی‌ها در فضای مجازی شده است.

مهرداد البته از همان زمان جز بازیکنان شوخ‌طبع تیم ملی بود که می‌توانست خنده را به لب همبازیانش بیاورد. او این خصوصیت را هنوز هم حفظ کرده اما گاهی در تشخیص مرز بامزگی و توهین اشتباه می‌کند و همین می‌شود که هر بار یک اظهارنظر او به جای آنکه موجب انبساط‌خاطر هواداران فوتبالی شود آتش دعواهای مجازی را روشن می‌کند.

گفته می‌شود که باشگاه استقلال قصد دارد از مهرداد میناوند به خاطر اظهاراتش در مورد منصوریان و رحمتی که در برنامه زنده تلویزیونی بیان کرد شکایت کند. شاید برخی این واکنش به اظهارات میناوند را سخت‌گیرانه بدانند چرا که در اینصورت باید از همه کسانی که در ورزشگاه‌ها یا فضای مجازی اقدام به فحاشی و یا دادن القاب توهین‌آمیز به رقبا می‌کنند نیز شکایت کرد. اما میناوند را نمی‌توان یک هوادار عادی فوتبال دانست. نمی‌توان عذر او را همانند یک هوادار معمولی پرسپولیس و استقلال موجه دانست.  اینکه مهرداد میناوند در برنامه زنده تلویزیونی منصوریان را مربی بدی می‌داند اسمش صراحت است و ایرادی در آن نیست اما اینکه بعد از دیدن عکس او از واژه‌ای استفاده می‌کند که ساخته‌ی همین بچه‌هایی است که به برکت داشتن اینستاگرام به هر جنبنده‌ای در این فوتبال توهین می‌کنند، نامش صراحت و بامزه بودن نیست. اینکه یکی را عقاب بنامد هیچ ایرادی ندارد اما اینکه به دیگری  لقبی بدهد که هواداران رقیب برای تخریب و تحقیر او از آن استفاده می کنند، سرشار از ایراد است.

میناوند در فوتبال ایران کم افتخار ندارد. او هم در جام‌جهانی بازی کرده و هم در اروپا و لیگ قهرمانان. با پرسپولیس قهرمان لیگ نیز شده و با اشتروم‌گراتس قهرمان لیگ اتریش و پنج سال تقریبا مداوم نیز در تیم ملی حضور داشته. این بازیکن با این ویژگی‌ها چهره مهمی در فوتبال ایران می‌تواند باشد. او با چنین جایگاهی در دوران بازی می‌توانست بهتر و عاقلانه‌تر از این سرمایه دوران بازی‌اش استفاده کند اما خودش را سرگرم کری‌خوانی‌های بچگانه‌ای کرده که هیچ سودی برای او ندارد. حتی چنین رفتاری او را در بین پرسپولیسی‌ها نیز محبوب نمی‌کند. بسیاری از هواداران استقلال پیشکسوتانی چون عابدزاده، دایی، باقری، مهدوی‌کیا و کریمی را به دلیل آنکه متوجه وجهه ملی خود در بین هواداران فوتبال هستند و از آن وجهه برای دعواهای رنگی استفاده نمی‌کنند را دوست دارند.

اصلا فرض کنیم که واژه‌هایی که میناوند در مورد منصوریان و رحمتی به کار برد، مصداق توهین نباشد (که در جامعه ایران با معذوریات خاصش می‌تواند مصداق توهین باشد) اما خود او نباید به جایگاه و وجهه‌اش در بین اهالی فوتبال نظر افکند و بیشتر مواظب آنچه بر زبان می‌آورد باشد؟ نباید او چند گام جلوتر از هواداران احساسی که در فحش دادن‌ استاد هستند باشد؟ کسی نمی‌گوید او کری نخواند یا به دنبال نشان دادن هیجان‌های خود نباشد اما باید این کار را با در نظر گرفتن شخصیت ورزشی خود که با سال‌ها بازی در تیم ملی و پرسپولیس بدست انجام دهد. می‌توان کری خواند اما توهین نکرد و کسی را هم نرنجاند.

فیلم حضور مهرداد میناوند در برنامه زنده تلویزیونی را اینجا مشاهده کنید

(۰)(۰)

نوشته مهدی رحمتی و علیرضا منصوریان از میناوند شکایت می‌کنند/اظهارات مجری «من و شما» پس از حاشیه‌های حضور میناوند/فیلم اولین بار در پایگاه خبری گیل نگاه پدیدار شد.

درباره alfa

حتما ببینید

جزئیات و اطلاعات کامل آزمون استخدامی قوه قضائیه سال ۹۶ اعلام شد

گیل نگاه: معاونت منابع انسانی قوه قضائیه در اطلاعیه‌ای تاریخ و نحوه ثبت نام از داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون‌استخدام کارکنان اداری قوه قضاییه سال ۱۳۹۶را اعلام کرد. به گزارش میزان، در این اطلاعیه آمده است که ثبت نام در این آزمون منحصراً به صورت اینترنتی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: […]

نوشته جزئیات و اطلاعات کامل آزمون استخدامی قوه قضائیه سال ۹۶ اعلام شد اولین بار در پایگاه خبری گیل نگاه پدیدار شد.