خانه / آخرین خبرها / مصطفی سالاری؛ انتخابی هوشمندانه برای استانداری گيلان

مصطفی سالاری؛ انتخابی هوشمندانه برای استانداری گيلان

دكتر عبدالله آورا
عضو هيات علمی دانشگاه خليج فارس بوشهر

انتخاب دکتر سالاری (استاندار كنوني بوشهر) به عنوان استاندار گیلان به دلایل مختلف از جمله دلایل زیر انتخابی هوشمندانه و صحیح است:

۱. سالاری درک عمیقی از لزوم حفاظت از  محیط زیست دارد. طرحهایی که به محیط زیست آسیب میزنند در حقیقت حق حیات را از نسلهای بعدی میگیرند و برای تامین منافعی ناچیز در کوتاه مدت ، هزاران برابر آسیب به منابع زیر زمینی آب ، خاک ، جنگل و هوا میزنند.

سالاری در این زمینه به درستی سختگیری منطقی دارد و ممکن است صنایع بزرگ و آلاینده به همین دلیل دل خوشی از سالاری نداشته باشند و زمینه تقابل وزارت خانه مربوطه با سالاری را نیز فراهم نمایند.

عدم همراهی مناسب وزارت نفت با سالاری را شاید بتوان از این نگاه دید و توجیه کرد.

برای استانی مانند گیلان که منابع طبیعی و جنگلهای دل انگیزش ، آن را به صورت عروس ایران تبدیل کرده است ، برنامه ریزی مناسب برای استفاده اصولی از طبیعت و حفظ اصولی محیط زیست بسیار حیاتیست. سالاری به خوبی این کار را بلد است.

۲. گردشگری:

در دورانی که صنایع به سمت صنایع ربات محور پیش می روند و نیروهای انسانی در جوامع پیشرفته زمان زیادی برای گردش و تفریح دراختیار خواهند داشت ، صنعت گردشکری ، روز به روز اهمیت بشتری پیدا می کند. اقلیم مناسب و طبیعت کم نظیرگیلان  ظرفیت بسیار بالایی برای جذب گردشگر داخلی و خارجی برای تمام فصول دارد و اشرافی که آقای دکتر سالاری بر استفاده مناسب از این ظرفیتهابرای ایجاد شغل ماندگار دارد ، می تواند تحولی اساسی در اشتغال در استان گیلان ایجاد کند. برنامه ریزی و تمرکز مناسب دکتر سالاری بر مقوله گردشگری در استان بوشهر ، مقدمه ای بر طراحی و اجرای برنامه هایی بسیار وسیعتر در استان پر قابلیت گیلان خواهد بود.

۳.  توجه به روستاها:

اجرای برنامه های روستا محور و تلاش برای فراهم کردن امکانات زندگی و تفریح در روستاهای استان بوشهر (احداث پارک تفریحی روستایی ، مجموعه بازی در روستاها ، زمین فوتبال چمن مصنوعی در روستاها و محلات ….) به نوع نگاه سالاری در زنده نگه داشتن شادی و زندگی در روستاها بر می گردد. توانمند سازی روستاییان میتواند نه تنها از روند تخلیه روستاها جلوگیری کند بلکه زمینه اشتغالهای مولد و دوستدار محیط زیست را نیز بیش از پیش فراهم نماید.

۴. منابع آبی:

دست و پنجه نرم کردن سالاری با مشکل خشکسالی و کمبود آب در استان بوشهر ، ایشان را از برنامه های دست و دلبازانه هدر دهنده آب جدا می کند و راههای پیشگیری از بروز مشکل و کمبود آب در سالهای آینده را نیز به خوبی شناسایی و تمهیدات لازم را برای استفاده بهینه از منابع موجود را خواهد انديشيد.

گيل نگاه: انتشار اخبار و يادداشت های دريافتی به معنای تاييد محتوای آن نيست و صرفا جهت انجام رسالت مطبوعاتی و احترام به مخاطبان منتشر می‌شود.

(۰)(۰)

نوشته مصطفی سالاری؛ انتخابی هوشمندانه برای استانداری گيلان اولین بار در پایگاه خبری گیل نگاه پدیدار شد.

درباره alfa

حتما ببینید

توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان انجام دهند

گیل نگاه: رئیس پلیس راهور ناجا از توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان انجام دهند. به گزارش ایسنا، سردار مهری با اشاره به بازگشت مسافران تابستانی ضمن توصیه با رانندگان برای رعایت سرعت مطمئنه، گفت: ماموران پلیس دستور دارند با تخلفات حادثه ساز سرعت و سبقت غیرمجاز برخورد جدی داشته باشند و خودروها را […]

نوشته توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان انجام دهند اولین بار در پایگاه خبری گیل نگاه پدیدار شد.