خانه / ویژه ۲ / راه جلوگیری از انحراف همراهی با دین است/عقب‌تر و جلوتر حرکت نکنیم

راه جلوگیری از انحراف همراهی با دین است/عقب‌تر و جلوتر حرکت نکنیم

علی اکبر ولایتی بعدازظهر دوشنبه در همایش سفیران رضوان که در حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهارکرد: امام جواد(ع) در زمان شهادت امام رضا(ع) تقریبا هشت سال داشتند و اگر خلفای وقت متوجه جانشین امام هشتم(ع) می شدند در صدد شهادت ایشان برمی آمدند.

وی افزود: در این شرایط وظیفه شیعیان این بود که امام خود را بشناسند و به همین دلیل اطراف امام جواد (ع) جمع شدند تا از ایشان پیروی کنند.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل خاطرنشان کرد: عده ای می گویند چطور ممکن است یک فرد هشت ساله به امامت برسد که در پاسخ باید گفت به اذن خداوند این مهم رخ داد همانگونه که حضرت مسیح (ع) در گهواره سخن می گفتند.

ولایتی گفت: امام جواد (ع) در دوران امامت خود دو راهبرد مهم داشتند که یکی وارد کردن افراد مورد اطمینان در دستگاه خلافت وقت و دیگری فرستادن فقها به شهرهای مختلف بود تا به ترویج تشیع بپردازند.

وی خاطرنشان کرد: این اقدام موجب دسترسی آسان شیعیان به معارف اهل بیت (ع) بود که باعث شد تا در تمام قلمرو اسلامی شیعیان فرد مورد اطمینانی را برای رجوع و پرداخت وجوهات شرعی داشته باشند.

مشاور رهبر معظم انقلاب اظهارکرد: یکی دیگر از کارهای مهم امام جواد(ع) مبارزه با شیعیانی بود که به غلو افتاده بودند بود زیرا آنها می گفتند امام علی (ع) جایگاه خدایی دارد. نکته مهم این است که راه نجات و جلوگیری از انحراف همراهی با دین است نه اینکه جلوتر یا عقب تر حرکت کنیم.

ولایتی گفت: علاوه بر فقها، شبکه عظیمی از وکلا نیز با حضرت جواد (ع) همکاری داشتند تا شیعه بتواند از مبانی خود دفاع کند.

وی بیان کرد: رهبری مخفیانه قیام های مردمی دیگر اقدامی بود که حضرت جواد (ع) در دوران امامت بابرکتشان به انجام رساندند.

مشاور رهبر معظم انقلاب خاطر نشان کرد: امام جواد( ع) با سن کم و عمر کوتاه خود اقدامات بسیار مهمی را به انجام رساندند که در ادامه تشیع نقش اساسی داشتند.

ولایتی در پایان تاکید کرد: همین خدمات باعث شد که ایشان به دست همسرشان که فرزند خلیفه وقت بود به شهادت برسند.

درباره alfa

حتما ببینید

وزیر کشور: به منتقدان حق می‌دهم/ وعده شخصی به نمایندگان نداده‌ام

عبدالرضا رحمانی فضلی  با اشاره به تعامل وزارت کشور با منتقدان در دوره رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت اظهار داشت:‌ با مذاکراتی که انجام گرفت مجلس قانع شد که من فرد معتدلی هستم که برنامه های دولت را قبول دارم. من به کسی در مجلس وعده شخصی نداده‌ام البته کسی هم از من وعده […]