خانه / خبر ویژه / دفن اموات، بزرگترین دغدغه حرم هلال بن علی (ع)

دفن اموات، بزرگترین دغدغه حرم هلال بن علی (ع)

سید جواد تکیه با اشاره به فضای محدود موجود در صحن های اطراف حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی علیه السلام گفت: فضای موجود کافی نیست و به زودی با مشکل کمبود جا مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به تاکید سازمان اوقاف و امور خیریه مبنی بر مقابله با تدفین اموات در جوار حرم امامزادگان و بقاع متبرکه گفت: متاسفانه حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی علیه السلام تنها قبرستان ضلع غربی شهرستان آران و بیدگل است و ما راهی برای جلوگیری از دفن اموات در این آستان مقدس نداریم.

تکیه با بیان این نکته، که تلاش ما کسب رضایت مردم و حل مشکلات آنان است خاطر نشان کرد: افزایش قیمت قبور و بالا بردن نرخ ورودی اموات برای تدفین در آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) هیچ کمکی به حل مشکل نمی کند چرا که حل این مشکل نیازمند اختصاص فضایی ویژه به عنوان آرامستان برای شهرستان آران و بیدگل می باشد.

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی علیه السلام در پاسخ به سوال خبرنگاران در زمینه راه حل پیشنهادی آستان مقدس برای حل این معضل تصریح کرد: پیش بینی و اختصاص مکانی مناسب جهت ایجاد آرامستان و دفن اموات آران و بیدگل وظیفه شهرداری و سایر مدیران شهری است و حوزه از اختیارات و وظایف آستان مقدس محمد هلال بن عل(ع) خارج است.

وی با اشاره به اینکه مشکل کمبود فضای قبرستان همجوار حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی (ع) مسئله ای است که برای چندمین سال متوالی مطرح می شود ابراز ناراحتی کرد و افزود: متاسفانه مدیریت شهری علی رغم هشدارهای ما هیچ توجهی به این مسئله نمیکند و اگر چاره ای برای این موضوع اندیشیده نشود در آینده نزدیک شاهد تکمیل ظرفیت تنها قبرستان شهرستان و بلاتکلیفی و سردرگمی مردم برای تدفین امواتشان خواهیم بود.

وی از خبرنگاران خواست با روی میز آوردن دوباره این مسئله کهنه و همت جمعی خود برای طرح موضوع، مدیران شهری را به فکر بیندازند تا شاید برای حل این معضل چاره ای بیندیشند.

نوشته دفن اموات، بزرگترین دغدغه حرم هلال بن علی (ع) اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی علیه السلام پدیدار شد.

درباره alfa

حتما ببینید

نماز ظهر تاسوعا و عاشوراي حسيني در حرم هلال بن علی (ع) اقامه می شود/پخش زنده نماز آران و بیدگل از رسانه ملی

همزمان با سالروز شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش، نماز ظهر تاسوعا و عاشورا ی حسینی در راستای اهداف قیام سید وسالار شهیدان در آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) برگزار می‌شود.

نوشته نماز ظهر تاسوعا و عاشوراي حسيني در حرم هلال بن علی (ع) اقامه می شود/پخش زنده نماز آران و بیدگل از رسانه ملی اولین بار در پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی علیه السلام پدیدار شد.