خانه / آخرین خبرها / دفاع دوباره احمد رمضانپور از انتخاب مسعود نصرتی به عنوان شهردار رشت/طرح ثبت رشت به‌عنوان شهر تالابی

دفاع دوباره احمد رمضانپور از انتخاب مسعود نصرتی به عنوان شهردار رشت/طرح ثبت رشت به‌عنوان شهر تالابی

گیل نگاه/مریم صابری:هشتمین جلسه شورای شهر رشت عصر امروز دوشنبه بیستم شهریورماه  برگزار شد. محمدحسن عاقل منش تنها غائب جلسه امروز بود.‌

احمد رمضانپور ناطق اول جلسه امروز بود. رمضانپور با ذکر این نکته که می‌خواهم در مورد افکاری که ذهن مردم را تشویش کرده صحبت کنم. با اشاره به انتقادات آیت‌الله قربانی امام‌جمعه رشت پیرامون انتخاب شهردار غیربومی برای رشت گفت: احترام آیت‌الله قربانی برما واجب است و باید از ظرفیت‌های ایشان استفاده کنیم.‌

انتظار داشتم از تریبون نماز جمعه تشویق شویم

رمضانپور توضیح داد: در ارتباط با بحث عدم استفاده از ظرفیت‌های مهندسان استان من شخصاً با چند تن از مهندسین صحبت کردم و تنها ۳۳ تن از آن‌ها  حاضر شدند رزومه خود را شورا ارائه کنند که از آن جمع ۵ تن به مرحله آخر رسیدند.‌

این عضو شورا افزود: سه نامزد عضو نظام‌مهندسی به دلیل شرایطی که بود انصراف دادند و تنها دو گزینه باقی ماند.‌‌

رمضانپور ادامه داد:عقل و احساس و منطق به ما می‌گفت که باید فردی کارآزموده را برای نشستن بروی صندلی شهرداری رشت  انتخاب می‌شد چون فرصتی برای کارآموزی وجود ندارد.

این نماینده اسبق مجلس با ذکر این نکته که من انتظار داشتم از تریبون نماز جمعه این تفکر تشویق شود گفت: تکلیف شرعی و غیرت شهری ما باعث این انتخاب شدند.

رمضانپور افزود:مسعود نصرتی شهردار منتخب شورا، در شرایط موجود بهترین گزینه بود و اگر خود آیت‌الله قربانی هم در شرایط ما بود طبق غیرت دینی و شهروندی‌اش به این تصمیم می‌رسید.

این عضو شورا اضافه کرد: ما خود را فرزندان امام‌جمعه رشت و نماینده ولی‌فقیه در گیلان می‌دانیم و اگر هم در انتخابمان اشتباه کردیم نباید موضوع این‌گونه در نماز جمعه مطرح می‌شد.

رمضانپور افزود: اعلام موضع‌گیری شدید امام‌جمعه رشت در حالی بود که ایشان در دیداری خصوصی به ما گفته بود اگر مدیری بومی هم برای شهرداری رشت انتخاب نشود در نماز جمعه هم دلخوری‌ام را مطرح نمی‌کنم، اما نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که ایشان تصمیم دیگری گرفتند.‌

او به موضوع انتخاب سالاری به‌عنوان استاندار گیلان اشاره کرد ‌گفت: باوجود رای بالای گیلان به روحانی من فکر می‌کنم که رئیس‌جمهوری می‌خواهد با انتخاب استانداری غیربومی مردم گیلان را تنبیه کند.

رمضانپور که پیش‌ازاین در مصاحبه‌ای گفته بود موافق فعالیت استاندار و فرماندار غیربومی در استان‌ها است در پایان صحبت‌هایش اظهار داشت از آیت‌الله قربانی درخواست دارم که باغیرت دینی و شهری خود از انتصاب استاندار غیربومی برای گیلان جلوگیری کند.‌

انتخاب شهردار رشت با سازو‌کار مشخص و بر اساس روح دموکراتیک صورت گرفت

امیرحسین علوی رئیس شورای شهر رشت هم دومین سخنران نشست امروز شورای شهر رشت بود که  موضوع صحبت‌هایش را به حاشیه‌های انتخاب شهردار اختصاص داد. او گفت: اگر فردی در استان به‌عنوان «بزرگ‌تر» نکته‌ای را می‌گوید اعضای شورا مطمئناً به آن توجه خواهند داشت.‌

او با اشاره به انتخاب شهردار رشت گفت: این انتخاب با نظر با اکثر اعضا و با سازو‌کار مشخص و روح دموکراتیک صورت گرفت.

رئیس شورای شهر رشت  افزود : من همیشه سعی می‌کنم که از تجربه بزرگان شهر استفاده کنم.

علوی بابیان اینکه با دو ماه پیگیری مستمر این انتخاب صورت گرفت گفت: ما از بسیاری نظر گرفتیم اما در انتخاب‌ها، اعضای شورا به‌صورت مستقل تصمیم خواهد گرفت.

او ادامه داد: انتخاب شهردار رشت نیز کمترین تاثیر را از جریانات سیاسی داشته است.‌

علوی از همه بزرگان استان و شهر خواست که برای حرکت باصلابت‌تر شورا به کمک مجلس شهری بیایند.

او بابیان اینکه مطمئناً در شورای شهر  اختلاف‌نظر داریم گفت: اما وقتی سر بزنگاه با قاطعیت تصمیم می‌گیرد عین عقلانیت شورا را نشان می‌دهیم.

علوی در پایان گفت: ما در مقام پاسخ به هیچ‌کس نیستیم و سعی می‌کنیم عملکرد ما جوابگوی انتقادات ما باشد.

در ادامه نشست  شورای شهر رشت هم طرح ثبت رشت به‌عنوان شهر تالابی به کمیسیون  بهداشت و فرهنگی برای بررسی ارجاع شد.‌

سپیدرود و داماش باعث انسجام محلی هستند

طرح‌های دوفوریتی ورزشی حمایت مالی از باشگاه سپیدرود و داماش هم در ادامه نشست مطرح شد.

رضا رسولی در موافقت این دو طرح گفت: دو باشگاه دو بال شهر رشت هستند و اکنون در شرایط ویژه‌ای قرار دارند.

او اضافه کرد سپیدرود در شرایط حساسی قرار دارد.

رسولی با اشاره به کمک‌های شورای چهارم گفت: فوتبال را سبب انسجام محلی می‌دانستیم و کمک‌های ما کورکورانه نبود.

این عضو شورا بابیان اینکه زمان مسئله مهمی برای هر دو باشگاه است گفت: ما به اعتمادسازی در بین شهروندان نیاز داریم و پیشنهاد دارم دو فوریت کمک‌های مالی را جدی بگیریم.

هزینه ۳۰ میلیون تومانی بازی‌های خارج از خانه سپیدرود و داماش

فرهام زاهد نیز موافق دوم این طرح بود.‌

زاهد با اشاره به این‌که سپیدرود و داماش دو سرمایه اجتماعی رشت هستند گفت: باید به فوتبال به چشم صنعت نگاه کنیم؛ هرچند مانند دیگر بخش‌ها مشکلاتی در این حوزه وجود دارد.

این عضو شورا افزود: این موضوع آثار اجتماعی خوبی دارد و شورا و شهرداری باید به کمک این دو تیم بروند که یک بازی داخلی آن‌ها حدود ۸ میلیون تومان و دیدارهای خارج استان ۳۰ میلیون تومان هزینه بروی دستشان باقی می‌گذارد .

او از اعضای شورای شهر درخواست کرد که مانند گذشته به داد این دو تیم برسند.

داماش و سپیدرود مهم‌اند اما تعویق حقوق و ایجاد فضاهای ورزشی در رشت مهم‌تر است

حامد عبداللهی عضو دیگر شورا اما در مخالفت با این دو طرح صحبت کرد.‌

عبدالهی گفت:همه به دو تیم علاقه‌مند هستیم و حساسیت‌های برشمرده را احساس می‌کنیم.‌او با اشاره به مشکلات مالی در شهرداری رشت گفت: مسائل دوفوریتی‌تر از این مورد را در شهرداری داریم.

این عضو شورا اضافه کرد: در این طرح دوفوریتی از کمک ۱.۵ میلیارد تومانی شهرداری به سپیدرود و یک میلیارد تومانی به داماش صحبت شود در حالی که حقوق کارکنان شهرداری دو ماه است تعویق افتاده است.

او افزود: با توجه به مشکلات مالی و بیمه‌ای در شهرداری اعضای شورا نباید کورکورانه تصمیم بگیرند.

‌عبداللهی همچنین معتقد بود که با نصف این مبالغ می‌توانیم فضاهای ورزشی در نقاط مختلف شهر ایجاد کنیم .
مخالفت اعضای شورا با طرح‌ دوفوریتی کمک ۲/۵ میلیاردی به سپیدرود و داماش 

در نهایتاً با دو فوریت این دو طرح مخالفت و با یک‌فوریت آن موافقت شد تا در یک هفته آینده در کمیسیون مربوطه بررسی شود.‌
‌ در ادامه جلسه با دو فوریت کمک ۳۰ میلیونی به ساخت حسینیه سراوان موافقت شد.

اماواگر برای حضور مجتبی ماه پسند به‌عنوان مدیر مالی شهرداری

شهرداری رشت نیز در طی یک نامه در اجرای ماده ۷۹ شهرداری رشت پیشنهاد داده بود که مجتبی ماه پسند کارشناس ارشد حسابداری  برای سرپرست مدیر مالی یا ذی‌حساب مالی شهرداری انتخاب شود.

اعضای شورای شهر با تائید صلاحیت دانستن ماه پسند به دلیل آنکه او استخدام شهرداری نیست و ممکن است که به‌صورت قانونی با حضور او مخالفت شود برای  بررسی بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع شد.

مخالفت با واگذاری ملک شهرداری به یک تشکل مربوط به فلسطین

در بخش دیگری از جلسه، اعضای شورا با کمک مالی به انجمن سازه‌های ماکارونی مخالفت کردند. همچنین اعضای شورای شهر با واگذاری یک ملک به‌عنوان دفتر ثابت جمعیت دفاع از فلسطین هم مخالفت کردند. این مخالفت در حالی صورت گرفت که به گفته رئیس شوری شهر این جمعیت اکنون در این ملک ساکن است.

فاطمه شیرزاد و فرهام زاهد در مخالفت با این موضوع خواستار بررسی سریع‌تر موضوع و تعیین تکلیف ساختمان مربوط به شهرداری شدند.

انتخاب اعضای شورای شهر برای حضور در کمیسیون‌های شهرداری

دستور جلسه آخر امروز هم تعیین اعضای شورای شهر برای حضور در کمیسیون‌های شهرداری بود. بر طبق رأی‌گیری‌های امروز محمدحسن عاقل منش و فرهام زاهد برای کمیسیون ماده ۷۷ انتخاب شدند. اسماعیل حاجی پور، رضا رسولی، محمدحسن علیپور، فاطمه شیرزاد و حامد عبداللهی نیز برای حضور در کمیسیون ماده ۱۰۰ انتخاب شدند.

اسماعیل حاجی پور، جلال‌الدین شکریه و احمد رمضانپور برای حضور در نشست‌های بند ۲۰ کمیسیون ۵۵ انتخاب شدند. اعضای شورای شهر همچنین برای کمیسیون نظارت بر تخلفات تاکسیرانی احمد رمضانپور و کمیته تهاتر حامد عبداللهی را انتخاب کردند.

رضا رسولی هم برای کمیته ماده ۸ نوسازی و عمران شهری، و محمدحسن علیپورهم برای حضور در نشست‌های فضای سبز شهری انتخاب شدند.

همچنین فرهام زاهد برای کمیته مزایده و مناقصات و ترک تشریفات و محمدحسن علیپور نیز برای نظارت بر حسن اجرای مصوبات مربوط به شهرداری انتخاب شدند.

(۰)(۰)

نوشته دفاع دوباره احمد رمضانپور از انتخاب مسعود نصرتی به عنوان شهردار رشت/طرح ثبت رشت به‌عنوان شهر تالابی اولین بار در پایگاه خبری گیل نگاه پدیدار شد.

درباره alfa

حتما ببینید

توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان انجام دهند

گیل نگاه: رئیس پلیس راهور ناجا از توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان انجام دهند. به گزارش ایسنا، سردار مهری با اشاره به بازگشت مسافران تابستانی ضمن توصیه با رانندگان برای رعایت سرعت مطمئنه، گفت: ماموران پلیس دستور دارند با تخلفات حادثه ساز سرعت و سبقت غیرمجاز برخورد جدی داشته باشند و خودروها را […]

نوشته توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان انجام دهند اولین بار در پایگاه خبری گیل نگاه پدیدار شد.