خانه / آخرین خبرها / جزئیات مقررات جدید انتصاب مدیران/زنان صاحب ۳۰درصد کُرسی‌های مدیریتی می‌شوند

جزئیات مقررات جدید انتصاب مدیران/زنان صاحب ۳۰درصد کُرسی‌های مدیریتی می‌شوند

گیل نگاه:رئیس جمهور دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه‌ای و افزایش تعداد مدیران زن در دستگاه‌های اجرایی به ۳۰ درصد تا پایان برنامه ششم را ابلاغ کرد.

درتصویب نامه شورای عالی اداری که به امضای حسن روحانی رسیده خطاب به تمامی وزارتخانه ها، موسسات دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی آمده: شورای عالی اداری به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور با هدف بهره گیری از توانمندی های زنان و جوانان مستعد کشور برای تصدی پستهای مدیریت حرفه ای و افزایش سهم و نقش آنان در مدیریت اجرایی کشور، ‌ دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه ای را اصلاح و تصویب کرد.

در تبصره ۶ که به ماده ۲ تصویب نامه تیر ماه سال ۹۵ هیئت دولت الحاق شده، آمده است: به منظور بهره گیری از ظرفیت زنان و جوانان توانمند کشور برای تصدی پست های مدیریتی، میزان تجربه مورد نیاز برای تصدی هر یک از سطوح مدیریت حرفه ای (از تجربه خدمت دولتی) در مورد زنان و کارمندان کمتر از ۱۵ سال سابقه در مواردی که سایر شرایط احراز شده باشد، به دو سوم زمان پیش بینی شده توسط شورای راهبری توسعه مدیریت دستگاه تقلیل می یابد.

در تبصره ۲ الحاقی به ماده ۵ نیز آمده است: تا پایان برنامه ششم توسعه نسبت مدیران زن در پست های مدیریتی به ۳۰ درصد افزایش یابد. سهم هر یک از دستگاه های اجرایی برای انتصاب مدیران زن با در نظر گرفتن شرایط و ویژگی های هر دستگاه، توسط سازمان اداری و استخدامی کشور و با هماهنگی دستگاه اجرایی ذیربط تعیین و ابلاغ خواهد شد.

در تبصره ۳ الحاقی همین مصوبه تصریح شده است، به منظور استفاده از جوانان در پستهای مدیریتی از انتصاب افراد با سابقه بیش از ۲۵ سال و سن بیشتر از ۵۵ سال در سمت مدیریتهای پایه خودداری شود.

(۰)(۰)

نوشته جزئیات مقررات جدید انتصاب مدیران/زنان صاحب ۳۰درصد کُرسی‌های مدیریتی می‌شوند اولین بار در پایگاه خبری گیل نگاه پدیدار شد.

درباره alfa

حتما ببینید

توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان انجام دهند

گیل نگاه: رئیس پلیس راهور ناجا از توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان انجام دهند. به گزارش ایسنا، سردار مهری با اشاره به بازگشت مسافران تابستانی ضمن توصیه با رانندگان برای رعایت سرعت مطمئنه، گفت: ماموران پلیس دستور دارند با تخلفات حادثه ساز سرعت و سبقت غیرمجاز برخورد جدی داشته باشند و خودروها را […]

نوشته توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان انجام دهند اولین بار در پایگاه خبری گیل نگاه پدیدار شد.