خانه / آخرین خبرها / جاده صاف‌کنی برخی اصلاح‌طلبان برای چهره شاخص اعتدال‌گرایان گیلان

جاده صاف‌کنی برخی اصلاح‌طلبان برای چهره شاخص اعتدال‌گرایان گیلان

گیل نگاه/گروه سیاسی: در جریان جلسه صبح امروز هیات دولت، هفت استاندار جدید منصوب شدند که در این میان محمدعلی نجفی استاندار سابق گیلان به عنوان استاندار البرز منصوب شد.

بر اساس آنچه یک منبع موثق در وزارت کشور به گیل نگاه گفت؛ مصطفی سالاری گزینه نهایی روی میز هیات دولت برای انتصاب به عنوان استاندار گیلان است که به دلیل تاخیر در انجام برخی مکاتبات و فرآیند اداری بر خلاف پیش بینی ها، انتصاب استاندار گیلان در این جلسه انجام نشد و شاید عدم معرفی سرپرست استانداری پس از انتقال نجفی به البرز نیز به همین دلیل بوده باشد.

با این حساب با توجه به عدم حضور رئیس جمهور در جلسه یک شنبه هیات دولت و انتصاب سایر استانداران در روز چهارشنبه، فاصله یک هفته ای ایجاد شده فرصتی برای برخی نمایندگان مجلس به عنوان جدی ترین مخالفان حضور سالاری در گیلان فراهم شد تا گزینه های مدنظر خود را به وزارت کشور ارائه کنند.

از طرفی گروه های سیاسی بویژه اصلاح طلبان نیز درصدد هستند تا آخرین شانس برای به کرسی نشاندن گزینه نزدیک تر به خود را امتحان کنند.

گزینه هایی همچون سید احمد حسینی و قاسم رمضانپور با احتمال ضعیف تر و هادی حق شناس با شانس بیشتر.

اصلاح طلبان در این مسیر اما یکصدا نیستند، ظاهرا جمع کثیری از اصلاح طلبان در حال تلاش برای کسب امضای حمایتی از یکی از شانس های نهایی استانداری هستند که به فینال رقابت با سالاری نیز رسیده است. کیوان محمدی دبیر حزب اعتدال و توسعه تشکیلات گیلان که علی رغم ارتباط با بخشی از اصلاح طلبان بویژه در  مجمع مشورتی توسعه گیلان، قطعا مورد حمایت همه اصلاح طلبان و احزاب اصلاح طلب شناسنامه دار استان نیست.

در واقع این گروه از اصلاح طلبان که تا امروز از نداشتن فرصت و امکان تعرفه گزینه اصلاح طلب گلایه داشتند، این فرصت یک هفته ای را زمان مناسبی برای حمایت از کیوان محمدی دانسته اند و جلساتی را هم در این راستا برگزار کرده اند.

شاید این طنز تلخ روزگار باشد که این مدعیان اصلاح طلبی با پشت پا زدن به این فرصت و چشم بستن بر گزینه های اصلاح طلب دیگر که در این مرحله از رقابت بالا آمده اند؛(هادی حق شناس) از گزینه مذکور حمایت می کنند.

دوباره تاکید می شود که بر اساس اطلاعات موثق گیل نگاه که در گزارش های پیشین نیز مطرح شد و آخرین اخبار از وزارت کشور نیز آن را تایید کرده است، نفراتی نظیر عبدالغفار شجاع، قاسم رمضانپور، احمد حسینی و دیگران در میان گزینه های نهایی قرار ندارند.

همچنین اطلاعات رسیده به گیل نگاه، از برگزاری جلسه ای مشترک میان هیات رئیسه هیات رئیسه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان ، هیات رئیسه مجمع مشورتی توسعه گیلان و هیات رئیسه شورای اصلاح طلبان استان گیلان حکایت دارد.

جلسه ای که ساعتی قبل در رشت آغاز شده است و ظاهرا تلاش می کنند کاملا نامحسوس و زیرکانه لیستی از گزینه های مورد حمایت اصلاح طلبان برای تصدی استانداری گیلان از آن خارج شود؛ لیستی که با قرار گرفتن گزینه مذکور در آن، زمینه را برای مانور سیاسی در تهران مبنی بر برخورداری از حمایت اصلاح طلبان فراهم کند و از طرف دیگر کارکرد سایر اسامی (که در حال حاضر شانس کمتری نسبت به کیوان محمدی دارند) جنبه صرفا تزئینی به خود بگیرند.

باید دید کلیت اصلاح طلبان گیلان به عنوان یکی از گروه هایی که نظر مشورتی شان در انتخاب استاندار گیلان در پایتخت شنیده خواهد شد، از این فرصت چگونه استفاده خواهند کرد؟ اشتراک و اتحاد جناحی یا ترجیح منافع گروهی؟

 

(۰)(۰)

نوشته جاده صاف‌کنی برخی اصلاح‌طلبان برای چهره شاخص اعتدال‌گرایان گیلان اولین بار در پایگاه خبری گیل نگاه پدیدار شد.

درباره alfa

حتما ببینید

توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان انجام دهند

گیل نگاه: رئیس پلیس راهور ناجا از توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان انجام دهند. به گزارش ایسنا، سردار مهری با اشاره به بازگشت مسافران تابستانی ضمن توصیه با رانندگان برای رعایت سرعت مطمئنه، گفت: ماموران پلیس دستور دارند با تخلفات حادثه ساز سرعت و سبقت غیرمجاز برخورد جدی داشته باشند و خودروها را […]

نوشته توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان انجام دهند اولین بار در پایگاه خبری گیل نگاه پدیدار شد.