خانه / آخرین خبرها / بهورز نماد طرح تحول سلامت شناخته‌شده است/ مدل جامع بهورزی در مناطق شهری اجرا نشده است

بهورز نماد طرح تحول سلامت شناخته‌شده است/ مدل جامع بهورزی در مناطق شهری اجرا نشده است

گیل نگاه/لیلا پاکیزه: صبح امروز به مناسبت گرامیداشت روز بهورز (۱۲شهریور) مراسمی با حضور دکتر محمدرضا نقی پور و جمعی از بهورزان و پزشکان خانه‌های بهداشت سراسر استان در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.

نقی پور بحث طرح تحول سلامت را یکی از اقدامات ارزشمند وزارت بهداشت عنوان کرد و گفت:قسمت عمده‌ای از طرح تحول سلامت  در حوزه بهداشت تعریف می‌شود. لذا ارائه خدمات کمی و کیفی, تحول ساختار سیستم خدمات بهداشتی درمانی دو وظیفه  مهم این طرح است.

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم با اشاره به فعالیت۱۷۰۰ بهورز در استان گیلان خاطرنشان کرد: در طول ۴ سال گذشته مدل مناسب ارائه خدمت در طرح تحول سلامت در مناطق حاشیه شهر صورت گرفت.

الگوگیری کشورهای پیشرفته از مدل بهورزی

او اجرای طرح جامع خدمات بهورزی را از سال ۶۰ عنوان کرد افزود: با اجرای این طرح در بحث نظام شبکه سلامت دستاوردهای خوبی در روستاها اجرا شد و این در حالی است که هنوز طرح پزشک خانواده در استان‌های مازندران و فارس همچنان به‌صورت پایلوت اجرا می‌شود.

نقی پور با اظهار تأسف از نوع اجرای طرح جامع مدل بهورزی و بهداشت خانواده در مناطق شهری تصریح کرد: در حال باوجوداینکه پس از گذشت ۳۰ سال هنوز نتوانستیم مدل جامع بهورزی را در مناطق شهری به اجرا درآوریم , اما شاخص‌های سلامت در کشور آن‌چنان ارتقا و رشد کرد که باعث شد بسیاری از کشورهای پیشرفته بدون ترجمه کلمه بهورز و با الگوبرداری از ایران از خدمات بهورز استفاده نمایند.

صدور مجوز استخدامی ۳۰۰ بهورز در کشور

معاونت خدمات بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان سیستم بهورزی را محل تلاقی تحول و تخصص دانست و گفت: بهورز به‌عنوان نماد طرح تحول سلامت شناخته‌شده است. او از پوشش صدر درصدی روستاییان در طرح بهره‌مندی از خدمات بهورزی خبر داد و افزود: در کشور ۹۷۳ خانه بهداشت با حضور یک پزشک و دو بهورز فعال است.

نقی پور در پایان از صدور مجوز استخدام ۳۰۰ بهورز در سراسر کشور به‌عنوان بزرگ‌ترین اقدام دولت دریکی دو ماه اخیر خبر داد.

 

(۰)(۰)

نوشته بهورز نماد طرح تحول سلامت شناخته‌شده است/ مدل جامع بهورزی در مناطق شهری اجرا نشده است اولین بار در پایگاه خبری گیل نگاه پدیدار شد.

درباره alfa

حتما ببینید

توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان انجام دهند

گیل نگاه: رئیس پلیس راهور ناجا از توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان انجام دهند. به گزارش ایسنا، سردار مهری با اشاره به بازگشت مسافران تابستانی ضمن توصیه با رانندگان برای رعایت سرعت مطمئنه، گفت: ماموران پلیس دستور دارند با تخلفات حادثه ساز سرعت و سبقت غیرمجاز برخورد جدی داشته باشند و خودروها را […]

نوشته توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان انجام دهند اولین بار در پایگاه خبری گیل نگاه پدیدار شد.