خانه / آخرین خبرها / با رفع مشکل اعتباری طی روزهای آینده عملیات ساخت این سد آغاز می شود

با رفع مشکل اعتباری طی روزهای آینده عملیات ساخت این سد آغاز می شود

گیل نگاه: استاندار در بازدید از عملیات اجرایی ساخت سد دیورش در رودبار از آغاز مجدد عملیات اجرایی ساخت این سد خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی پس از بازدید از عملیات اجرایی ساخت سد دیورش در نشست با برخی از مدیران استانی و شهرستانی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی ساخت سد دیورش به علت وجود معارض و نبود ردیف بودجه‌ای با وقفه مواجه شده بود افزود: بحمدا… با رفع مشکل اعتباری وکد دار شدن پروژه و  معارض زمین‌ها طی ۲ تا ۳ روز آینده عملیات ساخت این سد با قوت و جدیت بیشتر آغاز می‌شود.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد: تاکنون بخشی از زمین‌های مورد نیاز تملک اراضی شده و راه دسترسی و ورودی تونل انحرافی نیز ساخته شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه اکنون هیچگونه مانعی برای ادامه‌ی ساخت این سد وجود ندارد گفت: ساخت سد دیورش یکی از مهم ترین مطالبات مردم خوب شهرستان رودبار برای رفع نگرانی های آنان در زمینه تامین آب شرب است و آب منطقه ای موظف است در مدت ۱۸ ماه ساخت این سد را بر اساس برنامه پیش بینی شده به اتمام برساند.

وی خاطر نشان کرد: سد دیورش تأمین کننده‌ی آب شرب شهرهای توتکابن، رستم آباد، رودبار، منجیل، لوشان و ۲۸ روستای مستقر در مسیر این سد است.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار داشت: این سد همچنین آب کشاورزی بیش از  ۶۰۰ هکتار از مزارع پایین دست را تأمین می‌کند.

دکتر نجفی گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته با تأمین اعتبار مورد نیاز این سد که در ۳ مرحله‌ی ساخت، بهره‌برداری و انتقال در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

وی تصریح کرد: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بصورت منظم  ضمن بازدید از سد گزارش پیشرفت فیزیکی را به اینجانب ارائه می‌کند.

(۰)(۰)

نوشته با رفع مشکل اعتباری طی روزهای آینده عملیات ساخت این سد آغاز می شود اولین بار در پایگاه خبری گیل نگاه پدیدار شد.

درباره alfa

حتما ببینید

خانه‌ام ابری است

گیل نگاه/نیلوفر روحی:انجمن ترانه یا شعر محاوره استان گیلان در خردادماه ۱۳۹۴ توسط هانی ملک‌زاده، یکی از ترانه‌سرایان جوان استان گیلان، زیر نظر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت شروع به کار کرد. تا بهمن ۱۳۹۵ اعضای این انجمن در نشست‌های منظم هفتگی به نقد و بررسی اشعار محاوره و بعضاً آموزش اصول فنی ترانه‌سرایی می‌پرداختند […]

نوشته خانه‌ام ابری است اولین بار در پایگاه خبری گیل نگاه پدیدار شد.