خانه / آخرین خبرها / باید مشکلات تالاب انزلی و پسماند گیلان را در دولت دوازدهم برطرف کنیم/ ماموریت ویژه رئیس‌جمهوری به رئیس سازمان محیط‌زیست برای حل معضل پسماند استان‌های شمالی

باید مشکلات تالاب انزلی و پسماند گیلان را در دولت دوازدهم برطرف کنیم/ ماموریت ویژه رئیس‌جمهوری به رئیس سازمان محیط‌زیست برای حل معضل پسماند استان‌های شمالی

گیل نگاه:استاندار گیلان در نشست شورای برنامه‌ریزی گفت: باید مشکلات تالاب انزلی و پسماند گیلان را در دولت دوازدهم برطرف کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان دکتر نجفی در این نشست با تبریک فرارسیدن عید سعید غدیر خم گفت: ابتدای امسال ۲هزار و۵۰۰میلیارد تومان پروژه با حضور رئیس‌جمهور، ۲۰۰میلیارد تومان با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و آغاز افتتاح  هزار و ۲۲۶ میلیارد تومان پروژه هفته دولت با حضور رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور را داشتیم که جملگی بیانگر عزم و اراده دولت تدبیر وامید  در آبادانی و سازندگی کشور و گیلان  است.

وی با اشاره به بهره‌برداری از هزار و ۱۷۴ پروژه عمرانی و عام‌المنفعه با هزینه و سرمایه‌گذاری هزار و ۲۲۶ میلیارد تومان در هفته دولت امسال در استان، گفت : نکته مهم و مثال‌زدنی افتتاح حدود ۴ هزار  میلیارد تومان پروژه‌های گیلان در سال جدید حضور و مشارکت پررنگ بخش خصوصی است.

استاندار گیلان سهم رسانه ملی، خبرنگاران، مدیران رسانه و جراید را در این توفیقات عظیم بسزا و شایسته عنوان کرد و گفت : از همه رسانه‌ها به‌ویژه رسانه ملی،مطبوعات،خبرگزاری‌ها و سایت‌ها به دلیل همراهی، پوشش مناسب خبری و انعکاس کامل رویدادهای این هفته قدردانی می‌کنم.

استاندار گیلان بابیان اینکه از  شروع به کار دولت حمایت و بهره‌گیری از توان‌بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفت گفت : میزان سرمایه‌گذاری داخلی از هزار و ۵۰۰میلیارد تومان به ۵هزار میلیارد تومان رسید.

دکتر نجفی افزود : همچنان وظیفه‌داریم این روند حمایت از بخش خصوصی را تقویت و ادامه دهیم .

استاندار گیلان گفت :در نشست اخیر کارگروه تولید و اشتغال با حضور دکتر نوبخت، مدیران عامل بانک‌ها پرداخت ۲ هزار میلیارد تومانی تسهیلات به تعدادی از واحدهای تولیدی بزرگ استان را متعهد شدند که انجام این تعهد باید پیگیری و به‌طور کامل جذب شود.

برای اشتغال جوانان گیلانی اقدامات خوبی در استان صورت گرفته است

وی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب و ریاست محترم جمهوری در خصوص موضوع اشتغال جوانان اظهار کرد:اقدامات خوبی در استان صورت گرفته است؛ گر چه کافی نیست و با جدیت این مسیر را ادامه خواهیم داد.

اعتبارات استانی کفاف هزینه‌های ساماندهی تالاب انزلی و پسماند استان را نمی‌دهد

دکتر محمدعلی نجفی همچنین ساماندهی تالاب بین‌المللی انزلی و پسماند استان را دو اولویت اصلی دولت در گیلان عنوان و خاطرنشان کرد : این دو طرح مهم استانی یا با تبدیل کردن به پروژه ملی و یا با مشارکت بخش خصوصی به نتیجه مطلوب خواهد رسید چراکه اعتبارات استانی کفاف هزینه‌های آن را نمی‌دهد.

استاندار گیلان گفت :رئیس‌جمهوری به رئیس سازمان محیط‌زیست در خصوص حل معضل پسماند استان‌های شمالی ماموریت ویژه دادند.

دکتر نجفی ادامه داد : بی‌شک حل مشکل پسماند، نجات گیلان است و ما باید مشکلات تالاب انزلی و پسماند گیلان را در دولت دوازدهم برطرف کنیم .

وی بر توجه ویژه به موضوع صنعت استان تأکید کرد و بابیان اینکه تقویت بنیه کشاورزی استان از اولویت‌های استان است. اظهار داشت: هر چه در این بخش هزینه کنیم سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.

وضعیت کنونی استودیو صداوسیما زیبنده صداوسیما گیلان نیست

دکتر نجفی اضافه کرد: در بخش پارک علم و فناوری استان و استفاده از مراکز تحقیقاتی  اقداماتی صورت گرفت که ادامه خواهیم داد؛ تجهیز استودیو صداوسیما نیز در دستور کار قرار بگیرد، چراکه وضعیت کنونی زیبنده صداوسیما گیلان نیست.

آماده‌باش به اعضای ستاد مدیریت بحران به دلیل ورود گردشگران به گیلان

دکتر نجفی همچنین با توجه به‌پیش بینی احتمال آب‌گرفتگی و سیلاب در دو روز آینده خاطرنشان کرد: همه اعضای ستاد مدیریت بحران به دلیل ورود گردشگران آماده‌باش باشند.

(۰)(۰)

نوشته باید مشکلات تالاب انزلی و پسماند گیلان را در دولت دوازدهم برطرف کنیم/ ماموریت ویژه رئیس‌جمهوری به رئیس سازمان محیط‌زیست برای حل معضل پسماند استان‌های شمالی اولین بار در پایگاه خبری گیل نگاه پدیدار شد.

درباره alfa

حتما ببینید

توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان انجام دهند

گیل نگاه: رئیس پلیس راهور ناجا از توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان انجام دهند. به گزارش ایسنا، سردار مهری با اشاره به بازگشت مسافران تابستانی ضمن توصیه با رانندگان برای رعایت سرعت مطمئنه، گفت: ماموران پلیس دستور دارند با تخلفات حادثه ساز سرعت و سبقت غیرمجاز برخورد جدی داشته باشند و خودروها را […]

نوشته توقیف ۷۲ ساعته خودروی رانندگانی که دو تخلف همزمان انجام دهند اولین بار در پایگاه خبری گیل نگاه پدیدار شد.