خانه / شهرستانها / انتقاد فرماندار سپیدان از اطلاع‌رسانی ضعیف در این شهرستان

انتقاد فرماندار سپیدان از اطلاع‌رسانی ضعیف در این شهرستان

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری موج ما؛ شبیر زارع خفری شامگاه چهارشنبه در جلسه با خبرنگاران این شهرستان با زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهیدان خبرنگار به‌خصوص شهید صارمی، ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت: هر شغلی در جایگاه خود ارزشمند است اما خبرنگاری و خبرگزاری یک شغل نیست بلکه یک مسئولیت است و هرکس در این عرصه فعالیت می‌کند، عشق و علاقه او باعث ورود به این عرصه شده است به همین دلیل افرادی که در این امر خطیر فعالیت می‌کنند قابل‌تحسین هستند.

وی بابیان اینکه خبرنگاران عامل توسعه شهر، شهرستان و کشور هستند، تصریح کرد: یک خبرنگار با انتقاد سازنده خود می‌تواند عامل توفیق یک مدیر باشد و گاهی اوقات می‌بینیم که انتقاد یک خبرنگار عامل رفع نقص مدیر خواهد شد و زمینه توسعه شهر حاصل می‌شود.

وی همچنین افزود: اثرگذاری مثبت و منفی خبرنگاران اگر خود بخواهند بسیار زیاد است.

فرماندار سپیدان، این شهرستان را شهرستانی با پیشینه فرهنگی بالا معرفی کرد و افزود: هنر و فرهنگ در این شهرستان بوده است اما ما و نسل ما آن را فراموش کرده‌ایم که باید برای احیاء آن تلاش فراوان کنیم.

زارع خفری انعکاس اخبار شهرستان را ضعیف ارزیابی کرد و افزود: در این شهرستان که صبغه فرهنگی وجود دارد هیچ‌گونه اخبار و اطلاعات وجود ندارد.

وی حرفه خبرنگاری را حرفه‌ای سخت دانست و تصریح کرد: چقدر بد است که ما مجبور شویم مبالغه کنیم و به‌جای اینکه حقیقت را بگویم چاپلوسی کنیم و همین برای حرفه شما دشوار است.

فرماندار سپیدان تشکیل انجمن و کارگروه خبرنگاران را در راستای تحقق اهداف خبرنگاران لازم دانست و عنوان کرد: امروز بهانه‌ای بود برای شروع و آغاز کار و امیدوارم بهانه‌ای شود که رفتار خود را تغییر دهیم و به حرفه خود آن‌طور که شایسته است بها دهیم.

محمودی سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد نیز در این نشست ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی، اظهار داشت:جایگاه خبرنگار در کشور ما جایگاه ویژه‌ای است، آن‌ها علاوه بر اینکه وظیفه انعکاس خبر و رویدادها را بر عهده دارند به نحوی پل ارتباطی بین مردم مسئولین نیز هستند.

محمودی اقدام روشن و سازنده یک خبرنگار را عاملی مهم در رشد و توسعه جامعه عنوان کرد و افزود:سه مشخصه مهم در حوزه خبرنگاری سرعت، دقت، صحت خبر است که مهم‌ترین اصل در این حرفه اخلاق است.

در ادامه خبرنگاران عمده مشکلات حوزه کاری خود را ازجمله نبود امنیت شغلی، کمبود امکانات، نبود پشتیبان مالی و غیره بیان کردند و خواستار رفع آن‌ها شدند.

گفتنی است در این نشست از قیصری خبرنگار صداوسیما در بخش مرکزی وهمایجان، خلیلی خبرنگار صداوسیما در بخش بیضا، قاسم پور نماینده روزنامه خبر کیهان، دهدشتی نماینده روزنامه خبر جنوب،حیدری خبرنگار و مدیر ماهنامه بامداد سپیدان، خادم خبرنگار و مدیر سایت مارگون، خانم روشن مهر خبرنگار و مدیر ماهنامه نگار، فریدونی و برومند خبرنگار و مدیرمسئول سایت سپیدان فردا تقدیر شد.

انتهای پیام./

درباره alfa

حتما ببینید

دانش آموزان خرامه با ۲ مقام کشوری از مسابقات فرهنگی هنری بازگشتند

محمد کشاورزی، علیرضا کرمی، فاطمه فرزانه، محمد غنی زاده و علی ایزدی به مرحله کشوری راه یافته بودند که فاطمه فرزانه موفق به کسب مقام اول کشوری در رشته شعر و محمد کشاورزی مقام چهارم کشوری در رشته معرق را کسب کرد.